تبلیغات متنی
چاپ پرچم
آزمون علوم پایه دامپزشکی
ماسک سه لایه
Hookah Shisha Tobacco
مربی سگ
خرید از چین
لوازم یدکی ال ۹۰
گاوصندوق
Barabas Ropa de hombre
مبلمان اداری کلاسیک
گاوصندوق
مبلمان اداری کلاسیک
لوازم تاتو
فروشگاه مکمل های غذایی
مبلمان اداری کلاسیک
ای توپی پوزیشنر
میز اداری مدرن
سیسیکم
گاوصندوق خانگی
شاد طب
میز مدیریتی سلطنتی
نردبان خانگی
تور ترکیه
صندلی نیلپر
تورآنتالیا
خرید ملک در ترکیه
صندلی اداری گلدسیت
قیمت لوله استیل
میز اداری مدرن
تجهیز صنعت
وکیل ملکی با تجربه

مقله رایگان

راهنمای چگونگی دانلود مقاله

وکیل ملکی با تجربه

وکیل قانونی ملکی

امروزه وکیل ملکی یک از نیاز های طرفین دعوا بر سر یک ملک خریداری شده یا اجاره داده شده می باشد . از این رو وکیل قانونی ملکی به شما بسیار کمک خواهد کرد .


آیا فروش محصول مشاع فارغ از رضایت مالکین دیگر قابلیت پذیر است ؟

متاع مشاع مالی است که دو یا این که تعدادی صاحب دارااست و مالکیت هریک از آن ها به صورت رواج است یعنی هر صاحب در جزو به بخشی از کل ملک حق تصرف داراست نظیر مالی که به صورت ارث به وارث میرسد . اکنون در صورتی‌که میان شرکاء توافقی برای تقسیم فرآورده مشترک یا این که فروش وجود نداشته باشد هر مورد از شرکاء میتواند تقاضای تقسیم یا این که امر فروش را بنماید مبداء پارسا برای رسیدگی به‌این مدل پرونده ها , اداره ها ثبت و محاکم دادستانی است .

فرمان فروش وقتی انجام میگیرد که ملکی در سازمان ثبت غیر قابل افراز تشخیص داده شود مطابق ماده ۴ ضابطه افراز و فروش املاک مشاع ” ملکی که به موجب تصمیم قطعی غیر قابل افراز تشخیص داده شود با تقاضای هریک از شرکاء و به امر دادگاه فروخته می شود . ”

به این ترتیب امر فروش از سمت هرمورد از مالکین مشاع قابلیت و امکان پذیر است و دادگاه با صادر شدن فرمان فروش و اعلام آن به اجرای احکام نسبت به فروش این ملک مبادرت می‌نماید . منش این است که هریک از مالکین ملک مشاع ابتدا می بایست به سازمان ثبت ورقه ها و املاک ناحیه مراجعه و درخواست افراز ملک مشاع را بنماید و متعاقب منظور خواستار , سازمان ثبت ابتدا بایستی بررسی کند که آیا ملک قابل افراز است یا این که خیر .


اگر مستأجر ملک از تخلیه ملک امتناع کند چه گونه بایستی ملک را تخلیه کنیم ؟

یکی‌از مشکلات شایعی که معمولاٌ در امر اجاره املاک مسکونی در بین موجر و مستأجر پیش می‌آید تخلیه املاک مسکونی است که مستأجر پس از انقضای بازه از تخلیه ملک امتناع میکند یا این که از پرداخت اجاره قیمت امتناع می ورزد در‌این‌حالت‌ صاحب و مالک ملک قادر است تخلیه مستأجر را به دلیل انقضای زمان یا این که عدم پرداخت اجاره ارزش ( بیش تر از ۳ ماه ) بخواهد .

در شرایطی‌که که بازه قرارداد اجاره منقضی شده باشد مستأجر مکلف به تخلیه عین مستأجر است و موجر ( صاحب ) قادر است به شورای حل اختلاف محل وقوع ملک مراجعه و تخلیه ملک مسکونی را بخواهد در‌این‌صورت منزلت قضائی با بررسی مدارک ( اجاره طومار , حالت آن یعنی داشتن ۲ شاهد ) فرمان تخلیه را صادر می نماید .

صادر شدن فرمان تخلیه مشروط به تودیع و سپردن مبلغ قرض الحسنه نوشته شده در قرارداد بوسیله موجر به صندوق دادستانی هست . پرونده های ملکی مرتبط با تخلیه املاک مخصوصا مرتبط با ضابطه ۵۶ دارنده پیچیدگی هایی هست که قطعاٌ نیاز به تجربه و تخصص می‌باشد مشورت کردن با نماینده قانونی ملکی زبده فراوان راهگشا خواهد بود .

 

این موارد سوالاتی هستند که یک وکیل ملکی به عنوان مشاور و راهنما میتواند به شما پاسخ دهد .


آیا خلع ید از ملک مشاعی قابلیت پذیر است ؟

خلع ید یعنی رفع تصرف از متصرف غیر منقول به نسبت دادن حکم دادگاه یعنی متصرف فارغ از اجازه و اذن صاحب ملک غیر را تصرف کرده است . عدوانی بودن تصرف شرط اضطراری به وقوع پیوستن غصب است . خواستار بایستی بدواٌ مدارک مرتبط با مالکیت , تصرف غاصبانه را با تأمین ادله ثابت کند که دادگاه در‌این‌صورت بعداز رسیدگی به عارضه ها مالکیت و استعلام از مراجع ثبتی و احراز موقعیت دعوی در ماهیت قضیه حکم خلع ید را صادر می کند .

موضوع :
برچسب ها : ,
امتیاز : 3 | نظر شما : 1 2 3 4 5 6
+ نوشته شده در جمعه 28 تير 1398ساعت 21:25 توسط عباس رحمتی | تعداد بازديد : 619 | |